rails tracking

301 URL tracker Umbraco

Post będzie krótki, ale mam nadzieję, że przydatny J Url Tracker to rozszerzenie do Back Office umbraco, które pozwala na łatwe zarządzanie linkami wewnątrz aplikacji, gdy np. chcemy stworzyć przekierowania na stronę jakiegoś konkursu, albo po prostu mamy starą strukturę strony i chcemy przekierować na nowe linki.

Po wejściu na zakładkę Content, mamy do dyspozycji dodatkowy Tab, „Url Tracker”

taby backoffice

Po kliknięciu przycisku „Create”, możemy stworzyć nowe przekierowanie. Najpierw zajmijmy się sekcją Requred:

sekcja wymagane

 

Z pomocą kombinacji RootNode oraz Old URL decydujemy, jaki link ma być przekierowany na inny za pomocą tego narzędzia. Opcjonalnie, możemy również dodać wymagane parametry w linku. Możemy także skorzystać z wyrażeń regularnych i w takim przypadku wszystkie linki spełniające to wyrażenie regularne zostaną przekierowane.

Następnie w Redirect Node możemy wybrać noda, do którego użytkownik ma zostać przekierowany (link zostanie pobrany z właściwości tego noda) lub wpisać samodzielnie URL.

W sekcji Optional, należy zdecydować czy redirect jest permanentny (301) czy tymczasowy (302). Jeżeli przeglądarka, jako zwrot otrzyma 302 będzie sprawdzać czy przekierowanie nadal jest, natomiast przy 301 przeglądarka zapamiętuje to i przy kolejnej próbie wejścia na link, który zwrócił 301, automatycznie jesteśmy przekierowani na odpowiednią stronę bez pytania serwera.

lista redirectów

Jeszcze jedną bardzo przydatną funkcjonalnością jest „404 Not found view” dostępny po naciśnięciu guzika z takim napisem w zakładce trackera. Zawiera listę wszystkich requestów, które zwróciły 404, wiec możemy sprawdzić gdzie użytkownik próbował się dostać. Z poziomu tego widoku możemy od razu stworzyć redirect do linka, który np. bardzo często się powtarza, a domyślamy się gdzie użytkownik próbował się dostać.

lista wejść 404

Pozdrawiam, Kamil.

 

 

Data publikacji: 21.05.2017 Ostatnie z kategorii: