Podsumowanie

Podsumowanie Gali, Czas wziąć się do roboty!

Trochę zwlekałem z tym postem, miałem też nieplanowany urlop od blogowania, jednak teraz czas by wrócić 😊

„Daj Się Poznać” zakończyło się w czerwcu. Miałem ogromną przyjemność wzięcia udziału w Gali finałowej jako jeden z prelegentów. Był to mój debiut na scenie. Aby dobrze się przygotować do występu, najpierw stworzyłem prezentację w Power Poincie i wysłałem ją do Maćka Aniserowicza. Od tego momentu miałem już szablon mojej wypowiedzi, musiałem dopracować szczegóły i ją przećwiczyć. Bardzo pomocna okazała się tu Marta, która wysłuchała mojej prezentacji. Niestety trwała około 25 minut, więc musiałem ją trochę zmienić. Za drugim podejściem udało się zredukować czas trwania do 21 minut. Lepiej, ale nadal za dużo. Wysłuchałem sugestii mojej słuchaczki, by nie rozwlekać tak bardzo 1 części i skupić się na 2 i 3, czyli moich przemyśleniach. Było widać, że zaczynam tam galop i powiedziałbym więcej, gdybym tylko miał na to czas. Za trzecim podejściem udało się w 18 i pół minuty, idealnie. Po przyjeździe do Warszawy, Marta wysłuchała mnie jeszcze 3 krotnie. Byłem zadowolony z efektu, ona także. Teraz pozostało opanować stres w trakcie trwania gali, ale jak to wyszło możecie (o ile tego już nie zrobiliście) zobaczyć sami:

 

Moim zdaniem wyszło lepiej niż mogłem się tego spodziewać, także debiut mam już za sobą. Definitywnie będę coś w przyszłości robił w tym kierunku. Jeszcze nie wiem dokładnie na jaki temat i gdzie, ale bardzo mi się spodobało, więc trzeba iść za ciosem.

Mój udział w „Daj Się Poznać” uważam za bardzo udany i za jedną z lepszych inwestycji. Polecam każdemu kto myśli o blogu, ale nie jest pewny czy wyjdzie, czy wytrwa, czy będzie o czym pisać. Regulamin niejako wymusza tematykę i projekt. Nauczyłem się sporo, poznałem fajnych ludzi, naprawdę warto! 😊

Nie chcę się rozwodzić na temat powodów tak długiej przerwy. W większości i tak byłyby to niepotrzebne wymówki, bo prawda jest taka, że gdybym się zawziął to dałbym radę bez przerw. Nie owijając więc dalej w bawełnę, co dalej?

co dalej?

Jak już pewnie wiesz, zapoczątkowałem cykl o Reakcie i to będzie mój priorytet na najbliższy czas. Jeszcze nie miałem okazji tworzyć w nim projektu, więc będzie to świetna okazja bym się czegoś nauczył. Na czasie chcę także zaktualizować nieco stronę „O mnie” po otrzymaniu feedbacku od znajomych. Postaram się, by posty pojawiały się raz w tygodniu w piątki.

Jeszcze nie wiem co będę robił po zakończeniu Reacta, mam kilka pomysłów i jeszcze nie zdecydowałem się na żaden z nich. Będę informował na bieżąco 😊 Jednym z pomysłów jest zaraz po napisaniu appki w oparciu o React.js napisanie jej w Vue.js, aby przekonać się jakie będą różnice, które z nich będą łatwiejsze i/lub przyjemniejsze w pisaniu. Myślę, że może się przyjąć, a jak Ty uważasz?

Pozdrawiam Kamil

Data publikacji: 28.07.2017 Ostatnie z kategorii: